kontrast-wroclaw.pl

Wygrana Francji nad drużyną Chorwacji.

08.09.2020, 09:54

W meczu mistrzów świata z Chorwatami mieliśmy szansę zobaczyć dużo goli. Ostateczny rezultat rozgrywki wynosił 4:2 na korzyść Francuzów. Tym samym drużyna Chorwacji nie dała rady odegrać się za finałowy mecz mundialu w rosyjskiej stolicy. Trójkolorowi byli w tym pojedynku odrobinę mocniejsi od wicemistrzów świata.

Spora ilość znawców postrzegało ten mecz jako odwet za finał mundialu na rosyjskiej ziemi. Początkowe minut spotkania jedynie to potwierdzały. Gracze Chorwacji prezentowali się o wiele lepiej. Konstruowali sporo akcji. Pierwszą bramkę dla dla zawodników Chorwacji strzelił Lovren Dejan. Asystujące dogranie w tej sytuacji zaliczył Lucas Hernandez. Po piętnastu minutach Chorwaci wygrywali 1:0.

Gospodarze nie potrafili powstrzymać następnych ataków kreowanych przez chorwackich zawodników. Fenomenalnie wystąpił bramkarz wicemistrzów świata. Jego obrona zatrzymała Antoine Griezmanna przed strzeleniem bramki. Francuski napastnik ustrzelił bramkę kilka minut później. W tej akcji bramkarz gości był bezradny.

Dużo trafień w meczu.

Remis nie odpowiadał nikogo. Najlepsze ekipy ostatniego mundialu marzyły jedynie wygraną w tym starciu. Dlatego też cały czas kibice mieli możliwość oglądania fenomenalnych zagrań. Mnóstwo goli jest tego doskonałym tego dowodem. Na stadionie we Francji widzieliśmy świetny pojedynek.

W końcówce pierwszej połowy starcia Francuzi zaczęli odrabiać straty. Istotna w w tej sytuacji była forma Martiala Anthony'ego, który ustrzelił trafienie dające nadzieje drużynie Francji. Pojedynki w ramach Narodów Ligi potrafią dać sympatykom futbolu wiele fantastycznych doznań. Reprezentanci tych dwóch drużyn zaprezentowali niesamowite umiejętności sympatykom w całej Europie. Bez wątpienia sporo telewidzów może być zachwyconych. Finalnie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

Zawodnicy wicemistrzów świata byli zmuszeni do pogodzenia się z ze stratą punktów. Zawodnicy z Bałkanów pokazali się z dobrej strony. Dla Francuzów to kolejne zwycięstwo w Narodów Lidze.