kontrast-wroclaw.pl

Przełomowe widowisko - mundial w Katarze

Przełomowe widowisko - mundial w Katarze

15.11.2022, 10:03

Dużymi krokami zbliżają się potyczki piłkarskie w Katarze, a większa część facetów z ekscytacją odlicza następne dni. W internecie tworzy się bardzo dużo zdań na temat tego, jaka kadra zwycięży większość potyczek, a która ma na to znikome szanse. Przytyków względem różnorodnych kopaczy również nie zabraknie. Czy niezwykłe historyczne wydarzenie da fanatykom piłki nożnej wyraziste odczucia?

Rewelacyjność mistrzostw

Nie zważając na fakt olbrzymiej ilości mistrzostw świata, które do tej pory się odbyły, obecne igrzyska będą wielce wyjątkowe. Po raz pierwszy w historii, mecze wydarzać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku również okazuje się szczególna, ponieważ sportowe widowisko odbędzie się podczas jesieni. Jest to również ostatni turniej, gdy stawać do zawodów będą tylko 32 drużyny, gdyż na następnym tego typu turnieju, liczba reprezentacji podniesiona zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Negatywne spostrzeżenia ludzi

Najbliższe mistrzostwa świata są w większym stopniu dyskusyjne od swych poprzednich wersji. Powstają komentarze, iż wybór państwa, w którym zawody mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w towarzystwie piłkarskim widać gołym okiem spore poirytowanie. Dookoła organizowanych zawodów w kółko przewijało się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w trakcie budowy stadionów i całego zaplecza, zginęła spora liczba pracowników budowy, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego turnieju dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Który zespół podniesie złoty puchar?

Mimo sporej niechęci aniżeli uznania wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców piłki nożnej angażują się w cały proces, typując przeróżne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij