kontrast-wroclaw.pl

W tym roku będzie premierowy dzień najnowszej konsoli PS5

W tym roku będzie premierowy dzień najnowszej konsoli PS5

21.09.2020, 13:21

Jeszcze w roku 2019 miały paść zapowiedzi, iż w roku aktualnym Sony ma zamiar przedstawić nam swoją najnowszą produkcję, czyli PlayStation 5. Na chwilę obecną pośród graczy w dalszym ciągu rozchwytywana jest ostatnia wersja konsoli oraz nic nie wskazuje na to, żeby zaciekawienie nią mogło słabnąć. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na utworzenie konsoli nowej generacji, przez co klienci czekają z niecierpliwością.

Świeże rozwiązania technologiczne w PlayStation5

Marka Sony kilka razy udowodniła, iż jest innowatorem wśród innych firm tego typu i jest w stanie zdziwić fanów. Poprzednia konsola, PS4, zawiesiła niezwykle wysoko poprzeczkę dla konkurentów - wszystko przez totalnie nową jakość, której nigdy nie miała żadna inna firma. Naprawdę czułe pady, gry najnowszej generacji, efekty graficzne - gracze oczywiście umieli docenić te wszystkie szczegóły i dzięki temu teraz PlayStation 4 okazuje się być najlepiej zarabiającą konsolą do gier wszech czasów.

Jednakże na początku pojawiły się drobne kłopoty - Japończycy próbowali przeskoczyć wszelkie technologiczne granice (co faktycznie im wyszło), ale sama premiera oraz przedpremierowe pokazy konsoli PS4 zrodziły różne odczucia. Klientom, obeznanym ze starszą konsolą PS3, nie całkiem przypasowały chociażby pady, ponieważ na początku wyglądały na niezwykle nieforemne. W ostatecznej wersji DualShocki miały trochę alternatywny kształt, ale problemem był pierwszy model konsoli PlayStation4. PlayStation 4 się nadmiernie przegrzewała, sprzęt był w stanie też samodzielnie resetować się.

Jednakże po czasie i poprawkach wrzucanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż mimo wszystko firma Sony podąża w dobrą stronę, a zaprezentowana konsola posiada miano bestsellerowej. Jednakże nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo fanów wspomina niesamowicie ciepło.

PS5 - hit czy kit?

Prawdopodobnie każdy gracz czy amator ciekawostek technologicznych niecierpliwie czeka na pojawienie się nowej konsoli. Sony potwierdziło, że gry znane z PlayStation4 będą działały na przyszłej konsoli (lecz nie będzie to działało odwrotnie, co wielu fanom się nie podoba). Pojawiają się już pierwsze teorie o problemach z zamówieniami przedpremierowymi - mówi się, że Sony nie może się wyrobić z produkowaniem, aczkolwiek nie wiadomo, czy nie są to aby tylko złośliwe hejty. W necie pojawiają się kolejne wieści też o tym, iż konsola PlayStation5 posiada rzekomo kłopot z obrazem 4k. Mimo wszystko i w tym przypadku nie ma pewności, jaka będzie prawda. Szczegółów dowiemy się w chwili premierowego ukazania się sprzętu, czyli dziewiętnastego listopada tego roku.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij