kontrast-wroclaw.pl

W kraju od czwartku nie ustępują manifestacje mające związek ze zmianą dotyczącą aborcji

W kraju od czwartku nie ustępują manifestacje mające związek ze zmianą dotyczącą aborcji

27.10.2020, 14:23

W osiemdziesięciu miejscowościach w Polsce oraz w dwudziestu w innych krajach, na protest wyszły pełnoletnie kobiety, jak również i Panowie na równi z młodszymi ludźmi, żeby oddać swoją niechęć względem stanowiska Trybunału odnośnie aborcji. 22 października, w czwartek, Trybunał zadecydował, że usunięcie ciąży w wypadku chorego płodu zostało uznane za niezgodne z Konstytucją. Od tego czasu niepowstrzymanie organizowane są protesty, które stawiają sobie za cel okazanie rozczarowania w temacie tej sfery. Protestującym asystują hasła: "To jest wojna" albo "Piekło Kobiet". Popularne są także teksty, jak np. "Wyp*******ć", bądź też "***** ***", gdzie za gwiazdkami kryje się tekst, w śmiałym tonie karzący oddania stanowiska przez obecnie rządzącą partię. Młodsze osoby, podobnie jak i starsi obywatele udali się na ulice swoich miejscowości, aby ukazać swą solidarność z protestującymi, które pozbawiono prawa do wybierania dzięki decyzji rządu. Setki tysięcy osób w Polsce i Polonia za granicą pragnie zasygnalizować, iż owe prawo nie może być uchwalone i zademonstrować swoje wzburzenie odnośnie polityki obecnie rządzącej partii.

Skala demonstracji jest niesamowicie duża

Od początku na strajk przyszło całe mnóstwo ludzi, przeważnie oburzonych kobiet. W większych miastach, manifestujących były setki, jeśli nie tysiące, oprócz tego i w małych miastach ludzie pokazywali opór, pojawiając się pod budynkami urzędów miejskich oraz chodząc na "spacery". W czasie manifestacji wykrzykiwanych jest sporo haseł, wyśpiewywane są różne utwory, natomiast na transparentach można było odczytać różne napisy i ilustracje, takie jak "No women, no kraj" lub "Moje ciało, mój wybór". Mimo wszystko jednak najważniejszym znakiem, który występuje bez przerwy, jest uznawana błyskawica w kolorze czerwonym. Pełno gwiazd oraz osób medialnych albo decyduje się na przyłączenie się do manifestacji, pojawiając się na ulicach miast, bądź też zamieszcza informacje w social mediach, prezentując swoje wsparcie dla protestu. Jednakże partia rządząca jak również przedstawiciele Kościoła Katolickiego są przekonani, że Strajk Kobiet to ruch, który ma osłabić Polskę i ze względu na to wzywają do zrezygnowania z demonstracji.

Na obszarze całej Polski mniej więcej 400 000 osób ulokowało się na ulicach miast w ponad 400 demonstracjach, a największą liczbę osób demonstrujących można było widzieć w stolicy Polski. Zarówno Poznań, Szczecin, Kraków oraz mnóstwo miast wojewódzkich zostały otoczone protestami. Nie wypada też nie wspomnieć o strajkach w Londynie, Niemczech, we Włoszech, ale i również w Australii, czy Norwegii. Różnego rodzaju demonstracje, którym celem jest walka o prawa kobiet w naszym kraju można zobaczyć praktycznie każdego dnia na ulicach miast. Największy do tej pory protest ma mieć miejsce w piątek 30 października.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij