kontrast-wroclaw.pl

Ukraińska narodowa drużyna będzie grać z narodową drużyną Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze!

02.06.2022, 10:49

Wielbiciele piłkarscy z całego świata w zeszłym tygodniu z ciekawością oczekiwali na starcie ukraińskiej narodowej kadry ze szkocką drużyną narodową. To byłoby w pełni normalne starcie jeszcze pół roku temu, lecz okoliczności uległy zmianie. Najpierw to spotkanie miało być rozgrywane 3 miesiące temu, jednak przeszkodą była inwazja rosyjskich wojsk na granicę Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zaapelowała o opóźnienie starcia barażowego, na co przystała federacja piłkarska FIFA. Świeży termin ustalony został na 1 czerwca i obydwie reprezentacje były przygotowane do pojedynku. Faworyta do triumfu w tym spotkaniu z całą pewnością było trudno określić. Gracze kadry Ukrainy przystępowali do tego barażowego meczu z olbrzymią determinacją, aby pokazać światu, iż są zmotywowani a także naszykowani do walki na boisku.

Z kolei szkocka drużyna narodowa chciała potraktować to starcie jak każde inne. Selekcjoner krzyczał do swoich zawodników od początku meczu, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Drużyna narodowa Ukrainy jest znana z tego, iż jest w stanie konstruować naprawdę szybkie kontry, które z reguły oznaczają gola. Trzeba mieć świadomość tego, że to spotkanie było naprawdę bardzo ekscytujące. Jednak tego wieczoru ukraińscy zawodnicy byli znacznie lepsi od swoich rywali. W 33 minucie dali radę strzelić gola numer jeden, kiedy to do siatki dał radę trafić Jarmołenko. Prezentacją świetnej gry zawodników z Ukrainy, którzy efektywnie studzili ofensywne akcje drużyny Szkocji była pierwsza odsłona tego meczu. Rezultatem 1:0 dla narodowej reprezentacji Ukrainy zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku. Mieliśmy możliwość oglądać aż trzy bramki w trakcie drugiej połowy spotkania. Raz do siatki strzelali Szkoci, a dwukrotnie zawodnicy ukraińskiej narodowej reprezentacji. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3 do 1 na korzyść naszych sąsiadów. Narodowa drużyna Ukrainy w dalszym ciągu ma szansę pojechać na mundial, który będzie rozgrywany w Katarze dzięki temu zwycięstwu.