Weekend w/na Porcie

W piątek, 20. kwietnia, rusza Port Literacki 2012. Organizatorem trzydniowego festiwalu jest prowadzona przez Marzenę Bursztę Fundacja Europejskich Spotkań Pisarzy. W programie znalazło się jednak miejsce dla gości z całego świata.

\"\"Jedną z głównych bohaterek Portu będzie Krystyna Miłobędzka. Festiwal rozpocznie się spotkaniem z poetką (piątek, godz. 18.00). Tego samego dnia wręczone zostaną także nagrody w konkursie na adaptację filmową jej wiersza (godz. 22.30). Wśród polskich autorów i autorek planujących zawitać do Wrocławia znaleźli się także m.in.: Justyna Bargielska, Jacek Dehnel, Urszula Kozioł, Marcin Sendecki i Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki. Młodym twórcom poświęcone zaś będzie sobotnie popołudnie (godz. 14.00). Wtedy odczytają oni wiersze z tomu

Połów. Poetyckie debiuty 2011. Natomiast w niedzielę (godz. 14.00), w ramach projektu „Poezja polska od nowa”, przypominana zostanie twórczość Tadeusza Nowaka, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Władysława Sebyły.

Jeśli chodzi o literaturę europejską, to będziemy mieli okazję posłuchać m.in.poezji irlandzkich autorek (piątek, godz. 19.30) lub wybrać się na spotkanie z Ballą i Andrijem Bondarem (sobota, godz. 16.30). Nie zapominajmy także o cyklu „Głos Ameryki”, który obejmuje spotkanie z Laurie Anderson (niedziela, godz. 19.30), a także, by wymienić tylko kilka wydarzeń, prezentację twórczości Jane Bolwes, Laury (Riding) Jackson i Edmunda White’a.

O oprawę muzyczną zadbają kompozytorzy i soliści Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W sobotę wieczorem (godz. 22.30) usłyszymy także koncert „Sound Factory Orchestra”, czyli Awangardowej Orkiestry Akademii Muzycznej. Festiwal odbędzie się w Studiu na Grobli (ul. Na Grobli 30/32). Aby dostać się na spotkanie z Laurie Anderson, trzeba postarać się o wejściówkę (można ją zamówić, kupując książkę w internetowym sklepie Biura Literackiego). Wstęp na pozostałe wydarzenia jest wolny.

Port Literacki 2012, 17. Europejskie Spotkania Pisarzy

Wrocław, 20-22 kwietnia 2012

Studio na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Katarzyna Lisowska

Dodaj komentarz